HomePodkarpackie

Podkarpacie: CBA rozbiło grupę wyłudzającą VAT

Podkarpacie: CBA rozbiło grupę wyłudzającą VAT

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na Podkarpaciu pięć osób. To cztery osoby zatrzymane na gorącym uczynku oraz naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarosławiu na Podkarpaciu.

Czworo biznesmenów zostało zatrzymanych przez agentów CBA w momencie gdy brało 40 tys. zł za wystawienie tzw. pustych faktur. Fikcyjne faktury VAT wystawione przez nich i zabezpieczone przez funkcjonariuszy CBA opiewają na kwotę blisko miliona złotych. Ustalenia rzeszowskiego CBA wskazują, że było ich znacznie więcej, a proceder funkcjonował na większą skalę.

W tym samym czasie, jak powiedział IAR Piotr Kaczorek, do akcji wkroczyła druga grupa śledczych. „Na stacji paliw, przy autostradzie A4, agenci CBA zatrzymali naczelnika urzędu skarbowego w Jarosławiu. Jak ustalili prowadzący sprawę i tę operację specjalną agenci CBA, za 10 tysięcy miesięcznie oferował on roztoczenie swoistego parasola ochronnego, czyli gwarantował bezpieczeństwo w legalizowaniu przestępczego procederu służącemu m.in. wyłudzeniu podatków, godzącemu w interesy ekonomiczne państwa” – poinformował Piotr Kaczorek.

Zatrzymanymi zajmie się prokuratura regionalna w Lublinie. CBA twierdzi, że sprawa jest rozwojowe i może dość do kolejnych zatrzymań.

IAR / kt / wcześniejsze / CBA / pp/dw

COMMENTS