HomeŚwiat

Podczas wydarzeń w Turcji nie ucierpiał żaden Polak

Podczas wydarzeń w Turcji nie ucierpiał żaden Polak

Podczas próby wojskowego zamachu stanu w Turcji nie ucierpiał żaden polski obywatel – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Według danych MSZ w kraju tym przebywa obecnie około 9-10 tysięcy polskich turystów.

 
Rafał Sobczak, dyrektor biura prasowego MSZ powiedział podczas briefingu prasowego, że resort kategorycznie odradza podróżowanie do Turcji do czasu ustabilizowania się sytuacji w tym kraju. Z kolei do tych, którzy przebywają w Turcji MSZ apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności – unikanie zgromadzeń w miejscach publicznych oraz stosowanie się do zaleceń miejscowych słuzb porządkowych oraz organizatorów wycieczek.
Rafał Sobczak przyznał, że od wczoraj wielu rodaków przebywających w Turcji kontaktowało się z polskimi służbami konsularnymi w tym kraju. “Musimy pamiętać, że o ile w kurortach jest w miarę bezpiecznie i spokojnie, to jednak inaczej sytuacja wygląda w dużych aglomeracjach miejskich – Ankarz i Stambule” – dodał szef biura prasowego MSZ.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło dziś nowy numer infolinii dla osób, kórych rodzina i bliscy przebywają w Turcji – (22) 523 88 80.
Według najnowszych danych podczas próby przewrotu w Turcji zginęło blisko 200 osób. Zabitych zostało 104 puczystów. Zginęło też 47 cywilów, 41 policjantów i dwóch żołnierzy lojalnych wobec rządu.

TS/IAR/jj

COMMENTS