HomePOLSKA

Poczta Polska zapowiada zmiany

Poczta Polska zapowiada zmiany

Większa współpraca z państwem, wzrost wynagrodzeń dla pracowników oraz nakładów na nowe technologie. To główne założenia nowej strategii Poczty Polskiej, którą zaprezentowała spółka.

Jednym z elementów nowego planu operatora pocztowego jest poprawa warunków pracy – wyjaśnia prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski. Jego zdaniem zysk firmy powinien być inwestowany w wynagrodzenia pracowników oraz infrastrukturę pocztową. Chodzi między innymi o sortety paczkowe czy nowe systemu informatyczne.
W poprzednią sobotę kilkuset pracowników Poczty Polskiej protestowało w Warszawie. Chcieli między innymi podwyżek pensji i poprawy warunków pracy.
Wiceminister infrastruktury i budownictwa – Kazimierz Smoliński zaapelował do pocztowców o cierpliwość. Zapowiedział, że naprawienie zaniedbań w tej dziedzinie potrwa kilka lat. Przypomniał też, że pracownicy Poczty Polskiej mają otrzymać premie.
Strategia Poczty nie przewiduje podwyżek cen usług na ten rok.
Władze spółki porzuciły też plany o upublicznieniu spółki na przykład na giełdzie. Poczta Polska ma w 100 procentach pozostać spółką Skarbu Państwa.
Strategia firmy zakłada zwiększenie przychodów z ponad 5 miliardów złotych w 2015 roku do blisko 7 miliardów złotych w 2021 roku. Nakłady na inwestycje związane z logistyką, informatyzacją i siecią placówek mają sięgnąć 400 miliardów rocznie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Karol Tokarczyk

COMMENTS