HomeCiekawostki

Poczta Polska zacznie sprzedawać jedzenie. Na poczcie kupisz fast foody. Poczta Polska niczym Żabka lub stacja benzynowa

Poczta Polska zacznie sprzedawać jedzenie. Na poczcie kupisz fast foody. Poczta Polska niczym Żabka lub stacja benzynowa

Poczta Polska planuje rozwinąć biznes. W placówkach pojawią się fast foody. Klienci będą mogli np. zamówić sobie kawę, kupić kanapkę lub lody. Na poczcie poczujesz się jak w Żabce lub na stacji benzynowej. Poczta Polska chce wykorzystać swoje placówki do rozwoju biznesu, już teraz w części punktów można kupić słodycze i kosmetyki. 

 

Poczta Polska systematycznie poszerza swoją ofertę zakupową. Placówki przestają już przypominać urzędy, w których załatwia się wyłącznie sprawy związane z „obiegiem dokumentów”. Na poczcie można kupić gazety, zabawki, przybory do pisania a nawet kosmetyki. Niedługo oferta znowu ulegnie zmianie.

 

Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Poczty Polskiej ds. sprzedaży dla Wiadomości Handlowych: Wyobrażam sobie taki kącik kawowy na poczcie. Być może znajdziemy dla niego jakąś fajną nazwę, nawiązującą do 460-letniej historii Poczty Polskiej, która jest przebogata. (…) powinno być też coś do kawy.

 

Grzegorz Kurdziel zaznacza, że ambicje Poczty Polskiej są wybujałe. Spółka planuje wprowadzenie:

 

 

    • kącika gastronomicznego z automatami kawowymi;

 

    • wprowadzenie oferty food-to-go;

 

    • sprzedaż kanapek;

 

    • sprzedaż lodów.

 

 

Poczta Polska na razie nie planuje sprzedaży alkoholu. Automaty z kawą będą analogiczne do tych, które znamy ze stacji PKN Orlen. Jak podkreśla Grzegorz Kurdziel, nowe plany spółki będą wdrażane stopniowo: Przed nami dużo pracy, gdyż mamy wiele placówek, które nie są wystandaryzowane. To placówki w starych lokalizacjach, wymagające remontu. W wielu miejscach nie ma klimatyzacji, a przecież widzimy, z jakimi zmianami pogody mieliśmy ostatnio do czynienia.

 

 

 

 

js aip

COMMENTS