Poczta Polska szykuje się do testów elektrycznych pojazdów

Poczta Polska szykuje się do testów elektrycznych pojazdów

Poczta Polska przetestuje samochody zasilane paliwami alternatywnymi. Mają one pomagać w dostarczaniu listów i przesyłek w dużych miastach. Jeżeli sprawdzian wypadnie pozytywnie, to za 2 lub 3 lata Poczta Polska może wprowadzić takie pojazdy do swojej floty.
Jerzy Garycki, odpowiedzialny w spółce za logistykę, zapowiedział, że testy odbędą się w przyszłym roku. Poczta Polska chce wypróbować około pięćdziesięciu pojazdów w dziesięciu polskich miastach. Testy miałyby potrwać od 3 do 6 miesięcy. Poczta chce wynająć samochody od firm, które już je produkują. Ewentualne testy miałyby dać odpowiedź na pytanie, czy odpowiedni samochód można wprowadzić szybko, czy też potrzeba będzie budowa nowej konstrukcji od podstaw. Rozmówca Informacyjnej Radiowej zastrzega, że testy będą dotyczyć nie tylko pojazdów elektrycznych, ale także zasilanych gazem LNG bądź CNG.
Przedstawiciele Poczty Polskiej spotkali się do tej pory z pięcioma producentami takich pojazdów. Spółka zastanawia się również, jak zorganizować ładowanie bądź tankowanie pojazdów o napędzie alternatywnym.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Karol Tokarczyk/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0