HomeTechnologie

Poczta Polska szuka elektrycznych samochodów dostawczych

Poczta Polska szuka elektrycznych samochodów dostawczych

Najpierw testowali elektryczne samochody dostawcze. Teraz chcą ich używać na co dzień. Poczta Polska rusza z przetargiem na elektryczne samochody dostawcze. 

Wiceprezes Poczty Polskiej Paweł Przychodzień w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową wyjaśnia, że instytucja pozyska 20 samochodów o ładowności do 800 kilogramów. Pierwsze z nich mogą wyjechać na ulice w trzecim kwartale tego roku. Poczta nie kupi samochodów. Pierwsza partia aut, która trafi do operatora, będzie wynajęta na 2 do 4 lat. Z nieoficjalnych rozmów wynika, że ci, którzy testowali elektryczne auta, najczęściej chwalili konstrukcję Nissana.
Rozmówca Polskiego Radia podkreśla, że wcześniej Poczta Polska testowała małe dostawcze samochody. Zdaniem wiceprezesa testy wypadły na tyle pomyślnie, że Poczta Polska zdecydowała się na stworzenie floty elektrycznych samochodów.
Rok temu Poczta Polska przetestowała homologowane auta o ładowności do 800 kilogramów. W testach brało udział 15 pojazdów. Między innymi Citroen Berlingo, Melex 381, 382 i 391, Nissan e-NV200, Peugeot Partner, Renault Kangoo, Zeppelin Goupil G4 i G5, a także Komel – konwertyk Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych. Poczta testuje obecnie większe dostawcze samochody.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/ # Karol Tokarczyk/Rita/łp

COMMENTS