Poczta Polska rozpoczyna testy elektrycznych pojazdów, m. in. rowerów

Poczta Polska rozpoczyna testy elektrycznych pojazdów, m. in. rowerów

Poczta Polska rozpoczyna testy elektrycznych pojazdów. Listonosze będą rozwozić przesyłki na skuterach, małych pojazdach i rowerach. W sumie przetestowanych zostanie 15 modeli od 8 producentów, które dostępne są na polskim rynku. Pojazdy, które mają za zadanie ułatwić pracę listonoszy, wykorzystane zostaną w szczególności do przewozu listów i mniejszych przesyłek paczkowych.  

Do udziału w testach pojazdów elektrycznych Poczta Polska wybrała konstrukcje od ośmiu producentów i dystrybutorów. W sumie przetestowanych zostanie 15 pojazdów, wśród nich pięć skuterów, trzy małe pojazdy: SAM, Romet 6E i Eidola City, a także dwa modele rowerów: Romet ERT 100 M oraz Maxim MC 010. Ten ostatni pokazała na facebookowym profilu firma Zasada Rowery, która jest jego producentem.

 

Na zdjęciach widzimy żółte pojazdy z kilkoma bocznymi koszami na torby z przesyłkami. To kolejny etap realizowanego przez spółkę projektu „Elektromobilność”. W kwietniu 2018 roku rozpoczęły się testy pojazdów elektrycznych do 800 kg ładowności. Brało w nich udział 15 pojazdów kilku producentów: Citroen Berlingo, Melex 381, 382 i 391, Nissan e-NV200, Peugeot Partner, Renault Kangoo, Zeppelin Goupil G4 i G5, a także Komel – konwertyk Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych.

 

– Poczta Polska prowadzi projekt „Elektromobilność”, by jak najlepiej być przygotowanym do wprowadzenia „Stref Czystego Transportu”. Liczymy nie tylko na oszczędności, ale także na to, że spółka będzie postrzegana jako dbająca o lokalne społeczności i zainteresowana pozytywnym wpływem na środowisko poprzez ograniczenie zanieczyszczenia powietrza – powiedział członek Zarządu Poczty Polskiej, Grzegorz Kurdziel. Każdy z testujących kierowców po zakończeniu kilkudniowego okresu użytkowania wypełniał ankietę, w której miał możliwość dokonania oceny pojazdu.

 

Oceniał m.in. pojazd według poszczególnych parametrów techniczno-użytkowych (przyspieszenie, hamowanie, komfort jazdy itp.), jak też miał możliwość sporządzenia krótkiego opisu przebiegu testu i ogólnej charakterystyki pojazdu. – Jednocześnie bardzo zależy nam na poprawie komfortu pracy pocztowców, dlatego testujemy użyteczność pojazdów w codziennej pracy listonoszy i kurierów – dodał Grzegorz Kurdziel. Elektryczne pojazdy testowane będą w codziennej pracy przez listonoszy w Warszawie, Piastowie, Raszynie, Nowym Dworze Mazowieckim, ale też w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Konstantynowie Łódzkim, Radomiu i Pabianicach. Po testach spółka zdecyduje czy któreś z nich zostaną kupione.

 

 COMMENTS

WORDPRESS: 0