Poczta Polska chce zostać Narodowym Operatorem Cyfrowym

Poczta Polska chce zostać Narodowym Operatorem Cyfrowym

Poczta Polska chce zostać Narodowym Operatorem Cyfrowym. Jego zadaniem będzie obsługa korespondencji między administracją państwową a obywatelami.

Wiceprezes spółki technologicznej Poczty Polskiej – Evnelo Michał Putkiewicz mówi, że już teraz operator jest w stanie dostarczać korespondencję za pośrednictwem internetu. Dodaje, że Poczta weźmie udział w konkursie, jeżeli taki będzie rozpisany.
Rozmówca Informacyjnej Agencji Radiowej wyjaśnia, jak technicznie wyglądałoby dostarczanie korespondencji z urzędu do klienta. Z możliwości skorzystają ci, którzy będą posiadali specjalne elektroniczne skrzynki doręczeniowe. Ci, którzy nie będą posiadali skrzynek elektronicznych, tak jak do tej pory otrzymają wydrukowaną korespondencję.
Wczoraj Ministerstwo Cyfryzacji informowało, że usługa cyfrowej korespondencji może ruszyć w przyszłym roku. W pierwszej kolejności ma objąć przesyłki resortu. Później metoda ma być użyta w wymiarze sprawiedliwości.
Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób państwo wybierze tego operatora. Administracja może na przykład go wyznaczyć bądź rozpisać konkurs na usługi.

IAR/Karol Tokarczyk/wcześniejsze/dwi/kanoCOMMENTS

WORDPRESS: 0