HomeDolnośląskie

Pochodzący ze Świdnicy ksiądz – pedofil chce wyjść z na wolność. „Jest wzorowym więźniem”

Pochodzący ze Świdnicy ksiądz – pedofil chce wyjść z na wolność. „Jest wzorowym więźniem”

Pochodzący ze Świdnicy Paweł K. dziś były już ksiądz, który odsiadujący wyrok za gwałt i seksualne wykorzystywanie małoletnich chłopców złożył w sądzie wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Siedmioletnia kara kończy mu się we wrześniu przyszłego roku. We wniosku napisano, że były ksiądz „jest wzorowym więźniem”.

Ksiądz został zatrzymany w 2012 roku po tym jak obsługa jednego z wrocławskich hoteli zainteresowała się mężczyzną, który zameldował się w jednym pokoju z trzynastolatkiem. Sprawa wydawała im się podejrzana, więc dyrekcja hotelu zawiadomiła policję. T

 

rzy lata później Paweł K. usłyszał wyrok. Podczas procesu biegli uznali, że K. to homoseksualista i pedofil interesujący się młodymi chłopcami, nieporadnymi, niedoświadczonymi. Prokurator mówił, że Paweł K. zaprzyjaźniał się z dziećmi, uzależniał od siebie psychicznie, czasem obsypywał prezentami, a potem seksualnie wykorzystywał. W trakcie odsiadywania wyroku Paweł K. został wydalony z duchowieństwa. Dziś jest osobą świecką.

 

Czy sąd zgodzi się na jego przedterminowe zwolnienie jeszcze nie wiadomo. Obecnie czeka na opinię o skazanym z więzienia, w którym były ksiądz odsiaduje wyrok.. W 2017 roku dwukrotnie odrzucano wnioski o ułaskawienie Pawła K..

 

Składali je sam skazany oraz jego matka. 49-letni Paweł K. urodził się w Świdnicy i tu mieszkał do czasu rozpoczęcia nauki w seminarium. Należał do parafii św. Stanisława i św. Wacława. W katedrze odprawił też swoją pierwszą mszę święta. Pochodzi z bardzo katolickiej rodziny.

 

MR, MM, AIP

COMMENTS