PO zawiadomiła prokuraturę ws. przechowywania billboardów Jakiego na terenie Centrum Obsługi Administracji Rządowej

PO zawiadomiła prokuraturę ws. przechowywania billboardów Jakiego na terenie Centrum Obsługi Administracji Rządowej

Platforma Obywatelska wysłała do prokuratury zawiadomienie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora Centrum Obsługi Administracji Rządowej oraz szefostwo sztabu wyborczego Patryka Jakiego. Zawiadomienie ma związek z przechowywaniem na terenie należącym do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów lawet z bilbordami kandydata PiS na prezydenta stolicy.

Władzom Centrum politycy PO zarzucają prowadzenie nielegalnej kampanii wyborczej i przekroczenie uprawnień. Szefostwu sztabu Patryka Jakiego- nielegalne umieszczenie materiałów wyborczych na terenie Centrum.

Zdaniem posła Platformy Obywatelskiej Marcina Kierwińskiego, sprawa ta pokazuje, że PiS wykorzystuje administrację państwową do prowadzenia kampanii wyborczej. Polityk PO wyjaśniał, że “jego partia nie zgadza się na to, aby sztab urzędującego wiceministra sprawiedliwości w rażący sposób łamał kodeks wyborczy i całe państwo było zaangażowane w jego kampanię”.
Platforma Obywatelska złożyła również wniosek do Państwowej Komisji Wyborczej o przeprowadzenie czynności sprawdzających w związku z tym, że na terenie Centrum Obsługi Administracji Rządowej doszło do przestępstwa.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/M.Fabisiak/dyd

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0