Po zamachu w Teksasie. “Media straciły elementarne zasady przyzwoitości, wykorzystując tragedie do przedwyborczej kampanii prezydenckiej”

Po zamachu w Teksasie. “Media straciły elementarne zasady przyzwoitości, wykorzystując tragedie do przedwyborczej kampanii prezydenckiej”

Amerykanie ciągle oddają krew dla ofiar zamachu w Teksasie, palą świece i modlą się. Na znak żałoby na budynkach rządowych opuszczone są flagi. Dwa dni temu uzbrojony w karabin mieszkaniec Dallas Patrick Crusius otworzył ogień do ludzi w centrum handlowym w El Paso. Zginęły 22 osoby.

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że jutro odwiedzi El Paso. Oświadczył, że Amerykanie muszą potępić “rasizm, bigoterię i białą supremację”. Prezydent dodał, że do wzbudzania przemocy przyczynia się internet i pełne agresji gry wideo.

Tymczasem demokraci oskarżają właśnie Donalda Trumpa o sianie nienawiści i rasizm . Demokratyczny kandydat na prezydenta Joe Biden podczas debaty w stacji telewizyjnej CNN mówił, że to amerykański przywódca jest odpowiedzialny za stworzenie atmosfery niechęci wobec imigrantów, która – według niego – doprowadziła do tragedii w Teksasie. Na antenach stacji telewizyjnych NBC i ABC kolejni kandydaci demokratów na urząd prezydenta nazywają Donalda Trumpa białym nacjonalistą i promotorem przemocy, który zagraża demokracji. Równie krytycznie wyraził się o amerykańskim przywódcy były prezydent Barak Obama. Prawicowe media pokazują protesty hollywoodzkich gwiazd w Waszyngtonie, podczas których nawoływano do pozbawienia prezydenta władzy i wysadzenia Białego Domu. Prezentowane są również wypowiedzi młodych, demokratycznych kongresmenek, wygłaszających antysemickie hasła i
nawołujących do ograniczenia władzy białych. Republikański gubernator Teksasu Dan Patrick stwierdził, że media straciły elementarne zasady przyzwoitości, wykorzystując tragedie do przedwyborczej kampanii prezydenckiej.

Małgorzata Kałuża PR Nowy Jork/IAR/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0