HomePOLSKA

PO wnosi o kontrolę NIK-u w ministerstwie sprawiedliwości

PO wnosi o kontrolę NIK-u w ministerstwie sprawiedliwości

Platforma Obywatelska wnosi o kontrolę NIK-u w ministerstwie sprawiedliwości. Jak mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Marcin Kierwiński, Najwyższa Izba Kontroli miałaby zbadać umowy na usługi promocyjne, jakie resort zawierał od 2015 roku. Polityk wyjaśnił, że chodzi o umowy dotyczące kampanii w internecie oraz marketingu, by – jak to określił – “sprawdzić zasadność wydatkowania środków na tego typu działania”.

Posłowie PO zapowiedzieli też złożenie wniosku o wyrażenie wotum nieuności ministrowi sprawiedliwości, prokuratorowi generalnemu Zbigniewowi Ziobrze.

Działania PO mają związek z doniesieniami portalu Onet, który w ubiegłym tygodniu opublikował domniemaną korespondencję wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka w sprawie dyskredytowania sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości wprowadzane przez Zjednoczoną Prawicę.

Łukasz Piebiak, składając rezygnację, oświadczył, że wysuwane wobec niego zarzuty są oszczerstwem i w związku z tym wniesie pozew wobec redakcji portalu.

Prokuratura w tej sprawie prowadzi postępowanie sprawdzające.

IAR/Naukowicz/dw

COMMENTS