HomePOLSKA

Po spotkaniu kierownictwa PiS: Ruch należy do Ziobry

Po spotkaniu kierownictwa PiS: Ruch należy do Ziobry

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel po spotkaniu kierownictwa ugrupowania powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że decyzja w sprawie przyszłości koalicji jest po stronie Solidarnej Polski. Zastrzegł jednak, że PiS jest gotowe na każdy scenariusz.

O przyszłości koalicji, a także sprawach wewnątrzpartyjnych dyskutowali w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i wiceszefowie ugrupowania Beata Szydło oraz Mariusz Kamiński. Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości rozmawiało także o przygotowaniach do jesiennego kongresu.

Radosław Fogiel powiedział, że teraz kolejny ruch powinien należeć do Solidarnej Polski. Stwierdził, że to w ich gestii jest w tej chwili to, czy koalicja będzie istniała, a Zjednoczona Prawica będzie mogła realizować swój program. Wcześniej polityk powiedział TVP Info, że nie wyklucza, iż jeszcze dziś Solidarna Polska podejmie decyzję w sprawie przyszłości koalicji rządzącej. Wskazał, że jego ugrupowanie oczekuje od koalicjanta “konkretów”.

Wicerzecznik ugrupowania podkreślił, że PiS zależy na tym, żeby zmieniać Polskę oraz dotrzymać słowa danego Polakom w ostatnich wyborach parlamentarnych. Zaznacza, że w jego ocenie współpraca w ramach koalicji musi być konstruktywna i odbywać się na uczciwych warunkach.

Radosław Fogiel w rozmowie z TVP Info odniósł się także do obrad zarządu koalicjanta. Podkreślił, że to, iż Zbigniew Ziobro został upoważniony do dalszych rozmów, odczytuje jako dobrą wolę. “Mam nadzieję, że cała sprawa zakończy się sukcesem” – powiedział Radosław Fogiel.

Rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu, jakie od ponad dwóch tygodni PiS prowadziło z koalicjantami z Solidarnej Polski i Porozumienia, zostały zawieszone po tym, jak w nocy z czwartku na piątek Solidarna Polska opowiedziała się przeciw nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, którą złożyło Prawo i Sprawiedliwość. Wcześniej ugrupowanie kierowane przez Zbigniewa Ziobrę zapowiedziało sprzeciw wobec ustawy antycovidowej, którą przygotował rząd.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Fabisiak/wczesn./d dwi/w Wj

COMMENTS