"> PO składa zażalenie na (nie)działalność prokuratury w sprawie wniosku dotyczącego prezesa Prawa i Sprawiedliwości – wiadomosci.com

PO składa zażalenie na (nie)działalność prokuratury w sprawie wniosku dotyczącego prezesa Prawa i Sprawiedliwości

PO składa zażalenie na (nie)działalność prokuratury w sprawie wniosku dotyczącego prezesa Prawa i Sprawiedliwości

Platforma Obywatelska składa zażalenie na działalność prokuratury w sprawie wniosku dotyczącego prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o sprawę budowy dwóch wieżowców na gruntach należących do powiązanej z PiS spółki Srebrna, którą opisuje Gazeta Wyborcza. Inwestycję miał zrealizować austriacki biznesmen Gerald Birgfellner, który twierdzi, że do tej pory nie otrzymał od Srebrnej wynagrodzenia za zleconą pracę.

Podczas konferencji prasowej, politycy PO mówili, że ponad 50 dni temu złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa “funkcjonariuszy PiS i samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego”. Marcin Kierwiński dodawał, że od 50 dni nic się w tej sprawie nie dzieje. Mówił też o pojawiających się nowych wątkach.

Politycy Platformy zapowiedzieli też podczas konferencji, że ponownie zwrócą się z wnioskiem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o zbadanie oświadczenia majątkowego prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/M.Naukowicz/Rita/asCOMMENTS

WORDPRESS: 0