"> PO chce zwołania posiedzenia komisji do spraw kontroli państwowej z udziałem prezesa NIK Mariana Banasia - wiadomosci.com

PO chce zwołania posiedzenia komisji do spraw kontroli państwowej z udziałem prezesa NIK Mariana Banasia

PO chce zwołania posiedzenia komisji do spraw kontroli państwowej z udziałem prezesa NIK Mariana Banasia

Platforma Obywatelska chce zwołania posiedzenia komisji do spraw kontroli państwowej z udziałem prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Z takim apelem politycy PO zwrócili się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz do szefa komisji Wojciecha Szaramy z Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Sławomir Nitras powiedział podczas konferencji prasowej, że komisja powinna wysłuchać wyjaśnień prezesa NIK-u Mariana Banasia m.in. na temat jego oświadczeń majątkowych.
W środę Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych prezesa NIK z lat 2015-2019. Marian Banaś ma jeszcze pięć dni na złożenie zastrzeżeń do protokołu kontroli. Do chwili zakończenia tych czynności Centralne Biuro Antykorupcyjne nie informuje o wynikach postępowania.

Marian Banaś jest prezesem NIK od 30 sierpnia. Po publikacji w mediach materiałów o jego oświadczeniach majątkowych i nieruchomości w Krakowie udał się na bezpłatny urlop. Wczoraj wrócił do pracy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)//Naukowicz/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0