-9.1 C
Chicago
środa, 15 stycznia, 2025

PO chce wyłączenia prokurator prowadzącej sprawę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Platforma Obywatelska chce wyłączenia prokurator Renaty Śpiewak. Prowadzi ona postępowanie sprawdzające „w sprawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego”. PO skierowała swój wniosek do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro.

Podczas konferencji prasowej poseł PO Krzysztof Brejza wyjaśniał powody złożenia wniosku. Mówił między innymi, że od dwóch miesięcy prokurator Renata Śpiewak nie podjęła żadnej decyzji odnośnie prowadzonego postępowania sprawdzającego. Dodał, że zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania karnego, prokurator w ciągu 30 dni powinna podjąć decyzję o wszczęciu lub odmowie wszczęcia postępowania.

Chodzi o sprawę budowy dwóch wieżowców na gruntach należących do powiązanej z PiS spółki Srebrna, którą opisuje Gazeta Wyborcza. Inwestycję według gazety miał zrealizować austriacki biznesmen Gerald Birgfellner, który twierdzi, że do tej pory nie otrzymał od Srebrnej wynagrodzenia za zleconą pracę.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Naukowicz/ap/kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520