PO chce przerzucić na PiS odpowiedzialność za aferę firmy GetBack?

PO chce przerzucić na PiS odpowiedzialność za aferę firmy GetBack?

Rzeczniczka rządu powiedziała, że Platforma Obywatelska chce przerzucić na Prawo i Sprawiedliwość odpowiedzialność za aferę firmy GetBack. PO złożyła w zeszłym tygodniu wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, mającej zbadać sprawę firmy, która przyniosła w zeszłym roku miliard 330 milionów złotych straty. 

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała dziennikarzom, że Platforma chce przerzucić odpowiedzialność na PiS, aby odwrócić od siebie wątpliwości, związane z aferą. Przypomniała, że firma GetBack powstała za rządów PO, a współpracownicy premiera Mateusza Morawieckiego pierwsi zawiadomili o związanych z nią wątpliwościach, aby nie dochodziło do kolejnych manipulacji.
Firma GetBack wyemitowała obligacje o łącznej wartości dwóch miliardów 580 milionów złotych, które nabyło przeszło 9200 podmiotów. Prokuratura Krajowa prowadzi śledztwo w sprawie GetBack. Chodzi o wyrządzenie szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenie ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawanie nieprawdziwych informacji.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/mocCOMMENTS

WORDPRESS: 0