HomePOLSKA

PO chce przerzucić na PiS odpowiedzialność za aferę firmy GetBack?

PO chce przerzucić na PiS odpowiedzialność za aferę firmy GetBack?

Rzeczniczka rządu powiedziała, że Platforma Obywatelska chce przerzucić na Prawo i Sprawiedliwość odpowiedzialność za aferę firmy GetBack. PO złożyła w zeszłym tygodniu wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, mającej zbadać sprawę firmy, która przyniosła w zeszłym roku miliard 330 milionów złotych straty. 

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała dziennikarzom, że Platforma chce przerzucić odpowiedzialność na PiS, aby odwrócić od siebie wątpliwości, związane z aferą. Przypomniała, że firma GetBack powstała za rządów PO, a współpracownicy premiera Mateusza Morawieckiego pierwsi zawiadomili o związanych z nią wątpliwościach, aby nie dochodziło do kolejnych manipulacji.
Firma GetBack wyemitowała obligacje o łącznej wartości dwóch miliardów 580 milionów złotych, które nabyło przeszło 9200 podmiotów. Prokuratura Krajowa prowadzi śledztwo w sprawie GetBack. Chodzi o wyrządzenie szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenie ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawanie nieprawdziwych informacji.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/moc

COMMENTS