HomePOLSKA

PO chce odwołania Biereckiego z funkcji szefa komisji finansów. “Ważny element afery SKOK”

PO chce odwołania Biereckiego z funkcji szefa komisji finansów. “Ważny element afery SKOK”

Platforma Obywatelska chce odwołania senatora Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Biereckiego z funkcji przewodniczącego komisji budżetu i finansów. Senator PO Leszek Czarnobaj tłumaczył podczas konferencji prasowej, że senator Bierecki to “ważny element całej afery SKOK i nie powinien piastować takiej funkcji”.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Bierecki komentując wniosek posłów PO powiedział, że opozycja ma prawo pytać o sprawę SKOK-ów i podkreślił jaką rolę odgrywa on w tej sprawie. “Ja jestem świadkiem w tych sprawach” – powiedział. Dodał, że w całej sprawie SKOK-i są stroną pokrzywdzoną. “Chętnie zapoznam się z uzasadnieniem tego wniosku” – zaznaczył.
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski nie podziela wątpliwości senatorów Platformy Obywatelskiej i nie zamierza występować z wnioskiem o odwołanie szefa Komisji Budżetu i Finansów Grzegorza Biereckiego.
Zgodnie z regulaminem, przewodniczących i członków komisji wybiera i odwołuje Senat. W artykule 14 wskazano, że stosowne projekty uchwał, komisja regulaminowa, etyki i spraw senatorskich przygotowuje i przedstawia izbie na wniosek odpowiedniej komisji, a projekt uchwały w sprawie odwołania przewodniczącego komisji – także w przypadku złożenia przez przewodniczącego Marszałkowi Senatu pisemnej rezygnacji z pełnionej funkcji – po zasięgnięciu opinii Konwentu Seniorów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Naukowicz&Fabisiak/Rita/sk

COMMENTS