9.4 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Pływanie – MŚ: Pierwszy medal dla Polski!

Konrad Czerniak zdobył w poniedziałek pierwszy medal dla Polski na pływackich mistrzostwach świata w Kazaniu. W wyścigu na 50 m stylem motylkowym Czerniak wywalczył brąz eq aequo z Węgrem Laszlo Csehem – obaj uzyskali 23,15 s. To dwudziesty medal Polaków w historii pływackich mistrzostw globu.
Alicja Tchórz nie awansowała do finału 100 m stylem grzbietowym na pływackich mistrzostwach świata w Kazaniu. W półfinałach Polka uzyskała ostatni czas – 1.01,09 min. W eliminacjach Tchórz ustanowiła rekord Polski – 1.00,61.
Pozostali Polacy stratujący w poniedziałek nie przeszli eliminacji. Radosław Kawęcki był 18., a Tomasz Polewka 19. na 100 m grzbietem, Dominika Sztandera miała 33. czas na 100 m stylem klasycznym, a Kacper Majchrzak zajął 19. miejsce na 200 m kraulem.