HomeCiekawostki

PLL LOT zadebiutowały w Indiach

PLL LOT zadebiutowały w Indiach

Pierwszy dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował w stolicy Indii New Delhi. W ten sposób polski przewoźnik rozpoczął regularne połączenia na trasie z Warszawy.

Z tej okazji w czwartek wieczorem w New Delhi odbyła się uroczysta gala, która uświetniła to wydarzenie.
Jak mówił prezes PLL LOT Rafał Milczarski, przewoźnik długo przygotowywał się do tej trasy. Wyraził też przekonanie, że będzie ona sukcesem.Zaznaczył on, że kierunek jest atrakcyjny zarówno dla turystów, jak i dla przedsiębiorców. Wyraził przekonanie, że bezpośrednie połączenie ułatwi kontakty handlowe między Polską, a Indiami.
Podkreślił, że Indie, to siódma gospodarka świata i drugi po Chinach najludniejszy kraj na Ziemi. Po Singapurze Indie, to drugi ośrodek inwestycji bezpośrednich w Azji. Z kolei Polska dla indyjskiego biznesu jest traktowana jako brama Unii Europejskiej. Rafał Milczarski dodał, że nowy kierunek powinien zainteresować także pasażerów z całej Europy Środkowo – Wschodniej.
Połączenie zostało w taki sposób ustawione w rozkładzie lotów, by było wygodne także dla osób dolatujących z innych krajów – podsumował prezes LOT – u.
Rejsy z Warszawy do New Delhi będą się odbywały pięć razy w tygodniu. W tym roku polski przewoźnik rozpoczął też regularne rejsy do Miami na Florydzie. W listopadzie zostanie uruchomione połączenie do Kolombo na Sri Lance.

 

 

IAR/A. Pszoniak/kj

COMMENTS