HomeUSAMiami

Plaże na Południu Florydy zamknięte w nadchodzący weekend

Plaże na Południu Florydy zamknięte w nadchodzący weekend

Niektóre plaże na Florydzie zostaną zamknięte w weekend 4 lipca z powodu obaw związanych z koronawirusem.
Władze hrabstwa Miami-Dade obawiają się, że zbyt wielu ludzi będzie chciało świętować dzień niepodległości USA na plaży, co pogorszy sytuację.


Miami-Dade ogłosiło w piątek, że plaże zostaną zamknięte między 3 a 7 lipca włącznie.


Fort Lauderdale, Lauderdale-by-the-Sea i Hallandale Beach idą w tym samym kierunku w hrabstwie Broward.
W Fort Lauderdale plaża będzie zamknięta od piątku do niedzieli.

Oczekuje się, że hrabstwo Palm Beach zamknie także swoje plaże w ten weekend. Zamknięcia będą miały zastosowanie zarówno do publicznych, jak i prywatnych plaż. Burmistrz hrabstwa Palm Beach wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że byłoby bardzo nieodpowiedzialne utrzymywanie plaż otwartych, gdy Broward i Miami-Dade zamkną swoje. Oczekuje się, że decyzja ta zostanie podjęta w poniedziałek.


Gubernator Florydy Ron DeSantis powiedział w niedzielę, że interakcje społeczne między młodymi ludźmi potwierdzają wzrost zachorowan, mówiąc „ostrożność została rzucona na wiatr” przez bary i puby, które nie postępowały zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. DeSantis powiedział, że martwi się, że młodsi ludzie żyjący ze starszymi krewnymi mogą zarazić osoby w grupach, które mogą poważniej zachorować na COVID-19.

Przywódcy hrabstwa Monroe postanowili pójść za liderami Miami-Dade, Broward i Palm Beach, zamykając swoje plaże na weekend czwartego lipca. W poniedziałek rano ogłoszono, że wszystkie parki i plaże należące do hrabstwa zostaną zamknięte w czwartek o godzinie 17:00. Plaże i parki zostaną ponownie otwarte we wtorek, 7 lipca. Hrabstwo Monroe zgłosiło 219 przypadków COVID-19 z czterema zgonami.


JK

COMMENTS