HomePOLSKAMazowieckie

Platforma Obywatelska nie spotka się z Nowoczesną ws. wotum nieufności

Platforma Obywatelska nie spotka się z Nowoczesną ws. wotum nieufności

We wtorek Platforma Obywatelska nie spotka się z Nowoczesną ws. wotum nieufności. Szefowa partii Katarzyna Laubner wyjaśniła, że spotkanie to koliduje czasowo z zaplanowanym posiedzeniem klubu Nowoczesna. Nieobecny będzie także Paweł Kukiz, którego nie interesują partyjne wojenki. Obecność na spotkaniu potwierdził poseł PSL Marek Sawicki.

Rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak poinformował w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press (AIP), że poseł ludowców Marek Sawicki będzie uczestniczył we wtorkowym spotkaniu z PO ws. wotum nieufności, które ma się odbyć o godz. 17.
Wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer powiedziała, że jej ugrupowanie nie będzie uczestniczyć we wtorkowym spotkaniu ws. wotum nieufności dla rządu, gdyż w zaproponowanych przez PO godzinach ma posiedzenie klubu zaplanowane dużo wcześniej. – Mamy posiedzenie klubu od 15 do 18, nie możemy się spotkać – wyjaśniła.
Na spotkaniu ws. wniosku o wotum nieufności nie stawi się także lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Jak powiedział PAP wicemarszałek Sławomir Tyszka,Kukiz nie chce uczestniczyć „w partyjnych wojenkach”. Wyjaśnił, że zaproszenie na spotkanie dotarło do Kukiza dopiero w poniedziałek, a lider ugrupowania ma już na wtorek zaplanowane inne spotkania.
Z kolei rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak poinformował w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press, że poseł ludowców Marek Sawicki będzie uczestniczył we wtorkowym spotkaniu z PO ws. wotum nieufności.
Platforma Obywatelska w piątek zaprezentowała wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu; jako kandydat na premiera wskazany został w nim Schetyna. Liderzy partii opozycyjnych zostali zaproszeni przez szefa klubu PO Sławomira Neumanna na wtorek na spotkanie ws. wniosku o wotum nieufności wobec rządu.

Martyna Chmielewska AIP Fot. Piotr Smoliński

COMMENTS