HomePOLSKACiekawostki

Plac zabaw dla dorosłych. W czerwcu rusza budowa pierwszego takiego obiektu w Polsce

Plac zabaw dla dorosłych. W czerwcu rusza budowa pierwszego takiego obiektu w Polsce

W czerwcu powinna rozpocząć się budowa pierwszego w Polsce placu zabaw dla dorosłych, który powstanie w warszawskim Ursusie. To jeden ze zwycięskich projektów z ubiegłorocznego budżetu partycypacyjnego.

Wszystko ma wyglądać podobnie jak na placu zabaw dla dzieci, tyle że niezbędne do zabawy elementy zostaną wykonane w dużo większym rozmiarze. Koszt realizacji projektu przekroczy 200 tysięcy złotych. W środku znajdą się w nim m.in. leżaki, ciągi piesze i urządzenia zabawowe. Całość ma zajmować teren ok. 300 mkw. – Przy wyborze urządzeń zabawowych rozważamy dwa warianty. Możemy zastosować dostępne na rynku urządzenia zabawowe, które mają atest i są dostosowane do potrzeb dorosłych lub wykonać indywidualny projekt, który wiąże się z koniecznością procesu certyfikacji po zakończeniu inwestycji – mówi Agnieszka Wall, rzecznik prasowy Ursusa.

 

Zdaniem autorów, projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie dorosłych w zakresie przebywania na świeżym powietrzu w celu spędzenia czasu z innymi, odreagowania, zrobienia czegoś innego, trochę szalonego, czegoś czego na co dzień robić nie mamy jak i gdzie. Na świecie taka potrzeba została zauważona i powstały place zabaw dla dorosłych w USA, Australii, Niemczech, Holandii, Francji. – Plac zabaw będzie mieścił się na nieurządzonym do tej pory terenie zieleni przy ul. Rakuszanki. Wizualizacji projektu można spodziewać się w ostatnich dniach maja, a prace rozpoczną się w czerwcu lub lipcu – tłumaczy Agnieszka Wall. Pomysłodawcy placu zabaw dla dorosłych przekonują, że potrzeba zabawy nie odchodzi z dzieciństwem. Wiele źródeł naukowych potwierdza, że dorośli, podobnie jak dzieci, potrzebują swobodnej i twórczej zabawy. Miejsce do zabawy dla dorosłych ma być ogólnodostępne dla mieszkańców przez całą dobę, jednak trzeba będzie w nim przestrzegać wewnętrznego regulaminu, aby unikać sytuacji, w których będzie on użytkowany w niewłaściwy sposób lub niszczony.

COMMENTS