HomePOLSKA

PKW podała kolejne wyniki wyborów w miastach wojewódzkich

PKW podała kolejne wyniki wyborów w miastach wojewódzkich

Państwowa Komisja Wyborcza podała kolejne miasta wojewódzkie, w których zliczono wszystkie głosy oddane wczoraj w wyborach samorządowych. Są to Białystok, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra i Szczecin.
W Białymstoku walkę o fotel prezydenta miasta wygrał obecny jego prezydent – popierany przez Koalicję Obywatelską Tadeusz Truskolaski. Otrzymał 56,21 procent głosów. Pokonał drugiego z kolei Jacka Żalka popieranego przez PiS, na którego głosowało 30,21 procent wyborców.
W województwie lubuskim będą rządzić dotychczasowi włodarze. Gorzowem Wielkopolskim jako prezydent Jacek Wójcicki. Reprezentujący własny komitet wyborczy kandydat otrzymał 65,21 procent głosów. W Zielonej Górze wygrał Janusz Kubicki także z własnego komitetu. Otrzymał poparcie 58,20 procent wyborców.
To oznacza, że w Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze nie będzie drugiej tury głosowania.
Inaczej w Szczecinie. Tam za dwa tygodnie zmierzą się bezpartyjny kandydat Piotr Krzystek, który otrzymał 47,25 procent głosów i Bartłomiej Sochański popierany przez Prawo i Sprawiedliwość. Bartłomiej Sochański uzyskał poparcie 21,99 procent wyborców.
Druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/PKW/jl/dabr

COMMENTS