PKP przekazuje kolejne nieruchomości na rozwój programu Mieszkanie Plus

PKP przekazuje kolejne nieruchomości na rozwój programu Mieszkanie Plus

Polskie Koleje Państwowe przekazały kolejne transze gruntów na rozwój rządowego programu Mieszkanie Plus. Mowa o działkach w miastach powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Najbardziej atrakcyjne trafią do Krajowego Zasobu Nieruchomości. 

Przekazane grunty znajdują się w różnych częściach Polski. Nie brakuje także działek na terenie największych aglomeracji – poinformował prezes PKP SA Krzysztof Mamiński. “PKP SA wytypowała dotychczas do rządowego programu 238 nieruchomości. Ich łączna powierzchnia wynosi prawie 600 ha, a szacunkowa wartość ok. 1,3 mld. Do czerwca opracujemy wykaz nieruchomości w miastach poniżej 20 tysięcy mieszkańców” – wyliczał.

Kolejne informacje o dostępnych zasobach nieruchomości spółek skarbu państwa pozwalają na szybszy rozwój programu Mieszkanie Plus. Projekt powinien przyspieszyć jeszcze w tym kwartale – dodał wiceminister infrastruktury i budownictwa, pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości Tomasz Żuchowski. ” Mamy nieruchomości przekazane również przez PKP PLK, jak i Pocztę Polską. To w sumie ponad 400 hektarów. Mamy też zawarte listy intencyjne z samorządami na ponad 6 tysięcy mieszkań. Kolejne umowy inwestycyjne powinny być podpisywane jeszcze w tym kwartale, a programy rozpoczęte jeszcze w tym kwartale” – zawiadomił Tomasz Żuchowski.
Na wybór najbardziej atrakcyjnych nieruchomości pod budowę mieszkań w ramach rządowego programu KZN ma pół roku.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / Michał Fedusio/dw

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Błażej46 1 rok

    Zamiast polegać na socjalnej pomocy państwowych urzędników, która polega na fiskalnym drenażu środków od jednych podmiotów i nieuczciwej redystrybucji do innych, co upośledza gospodarkę i zachęca do nieróbstwa i pasożytnictwa cudzym kosztem, warto zatroszczyć się o swoją przyszłość samodzielnie. Nie żerowanie na gospodarnych i uczciwych jednostkach i nie otrzymywanie pieniędzy za darmo pozwoli wstać z kolan i odzyskać godność obywateli, ale przedsiębiorczość i praca na własny rachunek. Na kredyt każdy potrafi budować, a zobowiązania nieubłaganie rosną i przekładają się już na przyszłe pokolenia. Ja wolałem zainwestować we własną nieruchomość z prywatnych zasobów nie polegając na żadnej instytucji i zamierzam zakupić mieszkanie od http://www.krawdom.pl/ na które uczciwie oszczędzałem.