HomeNew York

Pizzeria z Bronxu nagrodzona za wspieranie społeczności darmową pizzą podczas pandemii

Pizzeria z Bronxu nagrodzona za wspieranie społeczności darmową pizzą podczas pandemii

Właściciel Pizzerii Bella Pizza na Bronxie został nagrodzony przez miasto. W okresie, w którym wiele biznesów walczy o to, żeby się w ogóle utrzymać, Hassan Ademaj rozdawał darmowe kawałki pizzy najbardziej potrzebującym.

“To element naszej tradycji aby pomagać sobie w ciężkich czasach.” – powiedział Ademaj w wywiadzie dla CBS2.

Hassan Ademaj, właściciel restauracji Bella Pizza na Bronxie, uciekł z Kosowa w 1998, po tym jak jeden z jego braci zmarł podczas wojny.

Ademaj był lekarzem, ale nie mógł kontynuować działalności na terenie Stanów Zjednoczonych, otworzył więc pizzerię. Pandemia i stan w jakim jest obecnie miasto skojarzyły mu się z ciężkimi czasami wojny. Wiedział jak to jest, stracić wszystko z dnia na dzień i chciałby aby nikt inny nie musiał przez to przechodzić.

“Darmowa dla pracowników szpitala. Darmowa dla policjantów, strażaków, każdego kto potrzebuje pomocy.” – opowiada właściciel.

Jego dobroć i wielkie serce przykuło uwagę członka Rady Miasta Fernando Cabrera, który reprezentuje dzielnicę.

“Przybyliśmy dzisiaj, aby uhonorować bohatera o którym nikt nie mówi, członka naszej społeczności. Człowieka, który podczas COVIDu dawał od siebie” – powiedział Cabrera.

Bella Pizza nie zamknęła się nawet na jeden dzień, wręcz przeciwnie. Ademaj zatrudnił więcej pracowników aby nadążyć z produkcją pizzy, którą rozdawali za darmo.

“Pomagamy. Czujemy się z tym dobrze. To jest najważniejsze.” – skomentował Ademaj. Twierdzi, że to jest idea bycia lekarzem. Obecnie uczy się on, aby uzyskać zgodę na wykonywanie zawodu lekarza na terenie USA.

 

 

PS

 

COMMENTS