"> PiS zapowiedział realizację kolejnych punktów “piątki Kaczyńskiego”. Czas na obniżenie podatków – wiadomosci.com

PiS zapowiedział realizację kolejnych punktów “piątki Kaczyńskiego”. Czas na obniżenie podatków

PiS zapowiedział realizację kolejnych punktów “piątki Kaczyńskiego”. Czas na obniżenie podatków

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, Jacek Sasin, zapowiedział realizację kolejnych punktów “piątki Kaczyńskiego”. To obniżenie najniższej stawki podatku PiT z 18 do 17 procent i wprowadzenie zerowej stawki PiT dla osób do 26 roku życie.

 

Polityk Prawa i Sprawiedliwości powiedział w “Śniadaniu w Trójce”, że rząd chce, aby “zerowy PiT” objął jak najwięcej młodych ludzi. “Naszą intencją jest, żeby ludzie młodzi w Polsce dostali rzeczywiście swoją szansę na taki dobry rozbieg swojej kariery zawodowej” – powiedział Jacek Sasin przypominając, że 1 lipca wystartuje program 500+ na pierwsze dziecko. Dodał, że w rządzie trwa dyskusja nad szczegółami tych rozwiązań. Polityk zapowiedział, że PiS przedstawi nowe propozycje na następną kadencję parlamentu.
Minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz z “Porozumienia”, powiedziała, że rząd chce tak przygotowań “zerowy PiIT”, aby uniknąć nadużyć. Nie chcielibyśmy, aby za sprawą tego rozwiązania najlepiej zarabiającymi Polakami stali się ci do 26 roku życia – powiedziała minister dodając, że rozmawia o limitowaniu wynagrodzenia przy “picie zero”. Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że “zerowy PiT” ma zachęcić młodych Polaków do pozostania w kraju.
Eurodeputowany Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Kalinowski poparł obniżenie podatków. Dodał, że jego ugupowanie jest za zniesieniem opodatkowania emerytur i rozszerzeniem program 500+ na uczącą się młodzież, pozostającą na utrzymaniu rodziny. Jarosław Kalinowski podkreślił, że jest to priorytet jego ugrupowania.
Wicemarszałek Sejmu z Platformy Obywatelskiej, Małgorzata Kidawa-Błońska, zarzuciła PiS-owi, że wprowadził nowe podatki. “Ponieważ w ostatniej kadencji tych podatków w Polsce przybyło, to bardzo cieszy mnie propozycja, że jakiś podatek może być mniejszy” – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.
Doradca prezydenta Paweł Sałek powiedział, że rząd powinien działać na rzecz obniżenia podatków. Jeśli podatki będą niższe, to bardzo dobrze – zauważył Paweł Sałek dodając, że sytuacja gospodarcza kraju daje szansę na ich obniżenie.
Propozycje PiS-u, znane jako “piątka Kaczyńskiego”, obejmują wypłatę 13 emerytury, rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko, obniżenie podatku PiT z 18 do 17 procent, wprowadzenie zerowego PiIT-u dla osób poniżej 26 roku życia i odbudowę sieci połączeń autobusowych na prowincji.

IAR/Trójka/Siekaj/buchCOMMENTS

WORDPRESS: 0