HomePOLSKA

PiS zamierza wycofać się z usunięcia głosowania korespondencyjnego dla osób niepełnosprawnych

PiS zamierza wycofać się z usunięcia głosowania korespondencyjnego dla osób niepełnosprawnych

Prawo i Sprawiedliwość zamierza wycofać się z usunięcia głosowania korespondencyjnego dla osób niepełnosprawnych. Poinformował o tym podczas posiedzenia komisji senackich poseł sprawozdawca z Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Schreiber. 

Od popołudnia w Senacie wspólnie obradują trzy komisje: Ustawodawcza; Praw Człowieka Praworządności i Petycji oraz Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Senatorowie dyskutują nad planowanymi zmianami w prawie wyborczym i ustawie o samorządach. Najwięcej pytań członków komisji dotyczyło głosowania korespondencyjnego.
Prawo i Sprawiedliwość chciało usunąć ten sposób głosowania, tłumacząc to możliwością fałszowania wyników wyborów na przykład poprzez kupowanie głosów. Zmianom sprzeciwiała się opozycja, ale też przedstawiciele środowisk walczących o prawa niepełnosprawnych, którzy wzięli udział w dzisiejszych obradach komisji.
Poseł sprawozdawca Łukasz Schreiber zapowiedział, że PiS wycofa się z usunięcia głosowania korespondencyjnego dla osób niepełnosprawnych. Jego zdaniem, we wszystkich pozostałych przypadkach ten sposób oddawania głosów powinien zostać zniesiony.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Karol Surówka/dabr

COMMENTS