HomePOLSKAMazowieckie

PiS wygrywa w każdym województwie w Polsce

PiS wygrywa w każdym województwie w Polsce

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w każdym województwie w Polsce. Nawet w zachodnich regionach kraju dominuje nad Platformą Obywatelską oraz .Nowoczesną.

Tak wynika z sondażu zrealizowanego w dniach 12-17 maja metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego. Badanie wykonano we wszystkich 16 województwach na reprezentatywnej próbie obejmującej w każdym regionie 500 dorosłych osób. Zrealizowało je 18 największych dzienników regionalnych Polska Press Grupy we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Badania Opinii Publicznej Dobra Opinia. Wyniki dla kraju reprezentują strukturę społeczną Polski po względem miejsca zamieszkania, płci oraz wieku. Jak pokazują rezultaty pomiaru, Prawo i Sprawiedliwość jest liderem notowań we wszystkich województwach.

mapa

Największe poparcie utrzymuje tradycyjnie na “ścianie wschodniej”, czyli na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, na Podlasiu i w Świętokrzyskiem. Ale też w zachodnich regionach Polski, które dotychczas uchodziły za bastiony sił liberalnych, Prawo i Sprawiedliwość przegoniło zarówno Platformę Obywatelską, jak i .Nowoczesną. Co ciekawe, nawet na Pomorzu, a więc w kolebce Platformy Obywatelskiej, Prawo i Sprawiedliwość o półtora punktu procentowego wyprzedziło… Nowoczesną. PO jest tam na trzecim miejscu.

Paweł Więcek (aip)

COMMENTS