HomePOLSKA

PiS wyciska “SokzBuraka”

PiS wyciska “SokzBuraka”

Warszawski radny Prawa i Sprawiedliwości Jacek Ozdoba wzywa szefa warszawskich struktur Platformy Obywatelskiej do debaty w sprawie „SokuzBuraka”. Portal publikuje treści wymierzone w polityków PiSu.
Radny wzywa Marcina Kierwińskiego do debaty “jeden na jeden”. Chodzi o to, jak mówił Jacek Ozdoba, żeby wyjaśnić, czy Marcin Kierwiński wiedział jak wygląda sprawa “mowy nienawiści”. Radny chce też zapytać Marcina Kierwińskiego, co zrobił po ujawnieniu informacji o tym, że prezydent Płocka na preferencyjnych warunkach wynajmuje lokal stowarzyszeniu powiązanemu z portalem „SokzBuraka”. Jacek Ozdoba pyta też, co zrobił szef warszawskich struktur PO w związku z zatrudnienia twórcy „SokuzBuraka” w warszawskim ratuszu.
W sprawie lokalu wynajętego stowarzyszeniu powiązanemu z portalem „SokzBuraka” radny Jacek Ozdoba złożył zawiadomienie do prokuratury.
Dziennikarze tygodnika “Sieci” ustalili, że za stronami i profilami społecznościowymi pod nazwą SokzBuraka stoją osoby związane z Platformą Obywatelską. Portal publikuje między innymi memy, fotomontaże i inne materiały, często wymierzone w polityków związanych z partią rządzącą.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ A. Krać/Rita/dyd

COMMENTS