HomePOLSKA

PiS rekomenduje Elżbietę Witek do pełnienia funkcji marszałka Sejmu nowej kadencji

PiS rekomenduje Elżbietę Witek do pełnienia funkcji marszałka Sejmu nowej kadencji

Obradujący w Ożarowie Mazowieckim klub parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość zdecydował o rekomendowaniu Elżbiety Witek do pełnienia funkcji marszałka Sejmu nowej kadencji – poinformował przewodniczący klubu Ryszard Terlecki. W zakończonym już posiedzeniu wzięli udział m.in prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.
W Ożarowie Mazowieckim zdecydowano też, że kandydatem PiS na marszałka Senatu będzie Stanisław Karczewski, a rekomendację na funkcję premiera otrzymał ponownie Mateusz Morawiecki. Rekomendacje na te stanowiska przedstawił prezes Prawa i Sprawiedliwości.
Ryszard Terlecki dodał, że kwestie obsady stanowisk ministerialnych nie były omawiane. Temu tematowi poświęcone będzie spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy w przyszłym tygodniu.
W spotkaniu w Ożarowie Mazowieckim uczestniczyli posłowie i senatorowie kończącej się kadencji, jak i parlamentarzyści, którzy zostali wybrani w wyborach 13 października. Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska powiedziała, że posiedzenie było okazją do omówienia wyborów, ich wyników i przebiegu kampanii wyborczej. “Były też podziękowania dla tych, którzy ciężko pracowali w kampanii, dla kandydatów, a także dla osób, które nie otrzymały w tych wyborach mandatów” – powiedziała Anita Czerwińska.
W wyborach 13 października Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 235 mandatów poselskich i 48 senatorskich.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Marciniuk/Ożarów Mazowiecki/ap/to/

COMMENTS