PiS przygotowuje się do jesiennej kampanii

PiS przygotowuje się do jesiennej kampanii

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna przygotowania do kampanii wyborczej do jesiennych wyborów parlamentarnych. W Warszawie zakończyło się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS, na którym prezes partii rządzącej oraz szef rządu podsumowali wybory do europarlamentu i omówili strategię przed wyborami krajowymi.

Jesteśmy zdeterminowaną, zintegrowaną, zdyscyplinowaną drużyną – powiedziała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska po zakończeniu oficjalnej części posiedzenia klubu i dodała: “Wakacji w tym roku nie będzie, będziemy zajmować się ciężką pracą”.
Posłanka poinformowała, że na początku lipca w Katowicach odbędzie się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei szef klubu parlamentarnego PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział, że przemówienie wygłoszone do parlamentarzystów przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, miało charakter “mobilizacyjny”.
Prezes oceniał sytuację, opisywał kształt sceny politycznej po wygranych wyborach i przekonywał, że to oczywiście jest za mało, żeby mieć poczucie sukcesu – mówił Ryszard Terlecki.
Wicemarszałek dopytywany o termin wyborów parlamentarnych przypomniał, że dokładną datę ogłosi prezydent. Wybory miałyby się odbyć między 13 października a 10 listopada. Zdaniem Ryszarda Terleckiego lepszym terminem jest ten październikowy.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/A.Drążkiewicz/sp/skCOMMENTS

WORDPRESS: 0