21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

PiS przegrywa ze Zjednoczoną Opozycją. Najnowszy sondaż

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby przegrać z koalicją Nowoczesna-PO. Tak wynika z najnowszego sondażu Kantar Public, opublikowanego przez Fakt24.pl.

Badanie przeprowadzono w dniach 9-10 kwietnia na próbie 1000 Polaków powyżej 18 roku życia. Zjednoczona Opozycja, czyli prawdopodobna koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zdobyła w sondażu 32 procent poparcia. Tymczasem Prawo i Sprawiedliwość oraz koalicjanci (Zjednoczona Prawica) mogą według najnowszego badania liczyć na 29 procent poparcia.

Oprócz wspomnianych partii, do Sejmu wszedłby też ruch Kukiz’15 z poparciem na poziomie 10 procent oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej, który uzyskał 7 procent poparcia. Pod progiem znalazło się m.in. Polskie Stronnictwo Ludowe (3 procent). 13 procent respondentów nie mogło zdecydować się, na kogo oddać głos.

Sondaż opublikowany przez Fakt24.pl pokazuje, że poparcie dla PiS systematycznie maleje. Już 20 marca, kiedy opublikowano poprzednie badanie, mówiło się o kryzysie w partii rządzącej. Wtedy PiS zanotowało ogromny spadek, wynoszący aż 12 punktów procentowych. Teraz jest jeszcze gorzej, bo po raz pierwszy koalicja największych partii opozycyjnych może liczyć na poparcie większe, niż Prawo i Sprawiedliwość.

Być może reakcję na spadki w sondażach poznamy już w sobotę. Podczas konwencji PiS, która odbędzie się w Warszawie, mają zostać zaprezentowani kandydatowie na prezydentów wielu miast. Planowane jest również przemówienie prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego.

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520