HomePOLSKAMazowieckie

PiS poprze Tuska w staraniach o drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej

PiS poprze Tuska w staraniach o drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej

PiS deklaruje poparcie dla Donalda Tuska w staraniach o drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

Rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek powiedziała, że według jej partii polityków polskich na arenie międzynarodowej trzeba wspierać. Dodała, że Donald Tusk takie poparcie uzyska jeżeli nie będzie szkodził Polsce. O poparciu PiS dla byłego premiera wspomniał też w “Rzeczpospolitej” europoseł Ryszard Czarnecki.
Szef Klubu PO Sławomi Neumann uważa takie deklaracje polityków partii rządzącej za oczywiste. Przypomniał, że Platforma poparła kandydaturę Ryszarda Czarneckiego na wiceszefa Parlamentu Europejskiego. Jego zdaniem byłoby dość kuriozalne gdyby rząd polski nie popierał Polaka – Donalda Tuska – na najważniejsze stanowisko w Unii Europejskiej.
Również poseł Adam Szłapka z Nowoczesnej nie jest zaskoczony zachowaniem PiS. Poseł zauważył, że partia ta od lat uważa, że powinniśmy popierać Polaków na ważne stanowiska unijne. Tak jak nawoływała do tego, żeby poprzeć Janusza Wojciechowskiego na stanowisko w Europejskim Trybunale Obrachunkowym, tak zdaniem posła Szłapki nie zmieni swojego stanowiska w przypadku Donalda Tuska.
Rzeczniczka Klubu PiS Beata Mazurek powiedziała, że PiS nie będzie uprawiał polityki rewanżu ale zastrzegła, że postawa i wypowiedzi Donalda Tuska będą obserwowane do końca jego kadencji w 2017 roku.

IAR/I.Szczęsna/magos

COMMENTS