"> PiS o taśmach: " Kurtyna opadła jeśli chodzi o PSL. Pod rękę z Platformą przeprowadzili najbardziej szkodliwe z punktu widzenia obywateli reformy" - wiadomosci.com

PiS o taśmach: ” Kurtyna opadła jeśli chodzi o PSL. Pod rękę z Platformą przeprowadzili najbardziej szkodliwe z punktu widzenia obywateli reformy”

PiS o taśmach: ” Kurtyna opadła jeśli chodzi o PSL. Pod rękę z Platformą przeprowadzili najbardziej szkodliwe z punktu widzenia obywateli reformy”

Szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba powiedział, że ludowcy podczas wspólnych rządów z liberałami z PO, wprowadzili reformy szkodliwe dla rolników. To reakcja polityka Prawa i Sprawiedliwości na ujawnione przez TVP Info nowe taśmy z nagraną rozmową pomiędzy biznesmenem Janem Kulczykiem a ówczesnym rzecznikiem rządu Donalda Tuska, Pawłem Grasiem. 
Według Tomasza Poręby, z rozmowy jasno wynika, że to PSL i lider tej partii Władysław Kosiniak-Kamysz, stoi za niekorzystną reformą emerytalną i zmianami w OFE. ” Kurtyna opadła jeśli chodzi o PSL. Pod rękę z Platformą przeprowadzili najbardziej szkodliwe z punktu widzenia obywateli reformy.” – podkreślił polityk Prawa i Sprawiedliwości.
Rzeczniczka PiS Beata Mazurek, w reakcji na ujawnione taśmy, zaapelowała o wyeliminowanie PSL-u z życia publicznego. Zdaniem Beaty Mazurek, “te nagrania pokazują prawdę o ludowcach”. W jej opinii, “PSL podejmowało świadome działania przeciwko polskiej wsi, ale też przeciw zwykłym Polakom”.
Prawo i Sprawiedliwość przy okazji wypowiedzi o taśmach dotyczących ludowców, zaprezentowało też spot wyborczy, w którym zarzuca PSL między innymi wyprzedaż majątku narodowego i afery w spółkach rolnych.
Rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego ocenił, że mówienie o eliminowaniu kogoś z życia publicznego jest nawoływaniem do agresji i nienawiści. W ten sposób Jakub Stefaniak odniósł się do słów rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, która zaapelowała o wyeliminowanie PSL-u z życia publicznego.
“Pani Mazurek po raz kolejny przekroczyła granicę dobrego smaku” – powiedział Polskiemu Radiu Jakub Stefaniak.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/A.Drążkiewicz/wcześniejsze/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0