HomePOLSKA

PiS i edukacja: Lekcje tylko po 30 minut i nauka na dwie zmiany… Co wyrośnie z naszej młodzieży?

PiS i edukacja: Lekcje tylko po 30 minut i nauka na dwie zmiany… Co wyrośnie z naszej młodzieży?

Z propozycją wyszła Anna Zalewska, była minister edukacji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Dolnoślązaczka proponuje skrócenie lekcji, wprowadzenia nauki na dwie zmiany oraz ułatwienie matury i egzaminu ósmoklasisty.

 

– Rozważyłabym wprowadzenie dwóch zmian. Szybko powinniśmy zastanowić się nad skróceniem lekcji z 45 do 30 minut, gdyby sytuacja w szkołach była trudniejsza. Wówczas podział na pracę dwuzmianową byłby prosty, nikt nie kończyłby zajęć późno – stwierdziła dziś Anna Zalewska, była minister edukacji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości pytana w RMF FM o rady dla ministra Dariusza Piontkowskiego na czas epidemii.

 

– 30 minut wystarczy na realizację podstaw programowych – stwierdziła Zalewska. Była szefowa resortu edukacji zaproponowała także ograniczenie obowiązkowych treści programowych na egzaminie ósmoklasisty i na maturze. – Sama podstawa jest bardzo dobra, mówię o nadzwyczajnej sytuacji – zastrzegła. – Jeżeli będziemy mieć szczęście i zdrowie, to podstawa będzie zrealizowana w całości. Ale na wszelki wypadek musimy mieć plan awaryjny na to, by dzieci się nie frustrowały. Warto mieć w odwodzie takie rozwiązania, które można wdrożyć natychmiast. Nie mamy sytuacji normalnej, ale nadzwyczajną. Mój pomysł nie musi być uruchomiony, ale powinien zostać rozważony – powiedziała Anna Zalewska.

 

Maria Sowisło aip

COMMENTS