HomePOLSKA

PiS chce odwołania Jana Grabca z funkcji rzecznika PO

PiS chce odwołania Jana Grabca z funkcji rzecznika PO

Prawo i Sprawiedliwość chce odwołania Jana Grabca z funkcji rzecznika PO. Chodzi o jego wsparcie dla prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego w trakcie konwencji sprzed 2 tygodni. Rzecznik PO Jan Grabiec podkreśla, że jego partia “przecięła” sprawę seksistowskich wypowiedzi prezydenta Legionowa “w kilka godzin”. W trakcie przemówienia na tamtej konwencji Roman Smogorzewski mówił do jednej z kandydatek na radną, że jest z nią kłopot bo jest “trochę za ładna”, a o innych kobietach, że są “chyba najbardziej aktywne, a wręcz napalone”.
Rzeczniczka PiS mówiła dziennikarzom w Lublinie, że do sprawy powinna się odnieść nie tylko Platforma, ale cała Koalicja Obywatelska. Beata Mazurek powiedziała, że żąda od Grzegorza Schetyny tego, żeby podjął decyzję i zdymisjonował Jana Grabca z funkcji rzecznika partii. Podkreśliła, że jest to niedopuszczalne, aby tolerować tak nieprzyzwoite i seksistowskie wypowiedzi wobec kobiet.
Zachowanie prezydenta Legionowa skrytykował premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu na konwencji PiS w Lublinie ocenił, że taka postawa wynika ze zbyt długiego pełnienia funkcji w samorządzie. Mateusz Morawiecki powiedział, że władza, która trwa zbyt długo wymaga zmiany, dlatego wprowadzono dwukadencyjność.
Rzecznik PO powiedział dziennikarzom, że szkoda iż takie słowa ze strony prezydenta Legionowa padły. Dodał, że Roman Smogorzewski wyraził skruchę. “Jest skandaliczne, że politycy PiS w tym kontekście atakują PO za brak standardów czy konsekwencji. Przecięliśmy tę sprawę w ciągu kilku godzin” – powiedział Grabiec.
Wczoraj Jan Grabiec poinformował, że Roman Smogorzewski złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej . We wpisie na portalu społecznościowym Jan Grabiec zaznaczył, że Roman Smogorzewski nie był kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych.
Roman Smogorzewski na portalu społecznościowym napisał, że wszystkie osoby obecne na konwencji wyborczej “bardzo lubi i szanuje”. Smogorzewski napisał, że jego zamierzeniem nie było nikogo urazić, lecz “przedstawić ich sylwetki w bardziej luźny i humorystyczny sposób”. Przeprosił, jeśli ktokolwiek poczuł się urażony jego słowami.
Prezydent Legionowa startuje z własnego komitetu: Porozumienie Samorządowe.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/dwi/kano

COMMENTS