23.2 C
Chicago
niedziela, 23 czerwca, 2024

PiS chce dymisji ministra zdrowia prof. Zembali: „Nie wpisuje się w hasło PO: Słucham, rozumiem, pomagam”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prawo i Sprawiedliwość chce aby premier Ewa Kopacz odwołała ze stanowiska ministra zdrowia prof. Mariana Zembalę. Apeluje o to szef sztabu wyborczego PiS-u Stanisław Karczewski.

 

Taki komunikat przekazał we wtorek w Sejmie Stanisław Karczewski, szef sztabu wyborczego PiS-u. – Zwracamy się do premier Ewy Kopacz, by odwołała ministra zdrowia. Nie wpisuje się on w hasła kampanii premier: „Słucham, rozumiem, pomagam” – cytuje słowa Karczewskiego 300polityka.

 

Potwierdzeniem tych słów jest wpis szefa sztabu wyborczego PiS-u na Twitterze: „Minister zdrowia M.#Zembala jest zaprzeczeniem hasła #PEK, tak zresztą jak i cała #PO” – napisał Karczewski.

 

Po chwili napisał kolejne tweety: „Odnoszę wrażenie, że nie słucha Polaków, nie rozumie problemów i nie pomaga. Co najwyżej może zaszkodzić, o czym przekonał się dr #Malinowski” i „Od ministra zdrowia, a tym bardziej lekarza, oczekuje się empatii i zrozumienia a nie buty i arogancji”.

 

Karczewski nazwał postępowanie i decyzje prof. Zembali „niechlubnym dorobkiem” i dlatego w imieniu PiS-u zaapelował do premier Kopacz o jego dymisję.

 

Szef sztabu wyborczego opozycji domaga się dymisji ministra zdrowia ze względu na jego ostatnią decyzję. Gdy ordynator jednego z wrocławskich szpitali ginekologiczno-położniczych Janusz Malinowski wdał się w publiczną wymianę zdań z prof. Zembalą, po której błyskawicznie został zawieszony.

 

Lekarz podczas publicznej rozmowy z ministrem zdrowia powiedział, że w jego szpitalu kobiety rodzą w skandalicznych warunkach. – W moim szpitalu, który cieszy się największą popularnością, w jednym pokoju bez łazienki leżą trzy kobiety po porodzie. Nikt o tym nie mówi – mówił dr n. med. Malinowski z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

 

Prof. Zembala ripostował, że być może to w ordynatorze tkwi problem, bo „nie radzi sobie z prowadzeniem oddziału”. Natomiast po fakcie dr Malinowski mówił, że idąc na spotkanie z ministrem zdrowia wcale nie miał zamiaru zabierać głosu.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520