HomePOLSKA

PiS apeluje o mobilizację elektoratu przed drugą turą

PiS apeluje o mobilizację elektoratu przed drugą turą

Poziom mobilizacji elektoratu prezydenta Andrzeja Dudy powinien być jeszcze większy, niż w pierwszej turze – powiedział wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Jak podkreślił na antenie Polskiego Radia 24, pierwsza tura wypadła “zadowalająco”, ale do zwycięstwa ubiegającego się o reelekcję prezydenta potrzeba więcej.

“Musimy zdecydowanie i gremialnie ruszyć do urn wyborczych i oddać głos na pana prezydenta Andrzeja Dudę. Bo te wybory są ważne, od nich zależy przyszłość Polski w najbliższych latach. Musimy mieć świadomość, że same się nie wygrają. Bez naszego aktywnego udziału, bez spaceru do komisji wyborczej, tego zwycięstwa nie będzie” – powiedział Radosław Fogiel.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 lipca. Wezmą w niej udział popierany przez Zjednoczoną Prawicę prezydent Andrzej Duda oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. W pierwszej turze na Andrzeja Dudę zagł osowało 43,5 procent Polaków, a Rafała Trzaskowskiego poparło 30,46 procent.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PR24/d rydz/w zr

COMMENTS