Piotrkowska w Łodzi bez taksówek?

Piotrkowska w Łodzi bez taksówek?

Piotrkowska to największy postój taksówek – tak uważa radny Maciej Rakowski. Przygotował on projekt uchwały-stanowiska, który ureguluje problem postoju taksówek na Piotrkowskiej.

Radny Rakowski tłumaczy, że w godzinach nocnych (w szczególności w weekendy) Piotrkowska staje się gigantycznym parkingiem dla taksówek. Taksówkarze oczekują na klientów opuszczających kluby i restauracje nie przejmując się obowiązującym ograniczeniem czasu oczekiwania na klienta.

Piotrkowska powinna być deptakiem, a nie parkingiem. O żadnej porze dnia i nocy nie należy zatem na ul. Piotrowskiej tolerować dziesiątek zaparkowanych pojazdów. Przełożeni policjantów i strażników na posiedzeniach Komisji Ładu Społeczno-Prawnego tłumaczyli, że nad parkowaniem taksówek na ul. Piotrowskiej nie potrafią zapanować. Radny SLD proponuje, aby na odcinku Piotrkowskiej pomiędzy pl. Wolności a skrzyżowaniem z al. Mickiewicza i al. Piłsudskiego ulica powinna zachować charakter deptaka, z ograniczonym wjazdem i postojem pojazdów.

Prezydent Łodzi miałaby wyegzekwować działania zmierzające do zapewnienia przestrzegania prawa przez taksówkarzy świadczących usługi na ulicy Piotrkowskiej.

, Paweł ŁachetaCOMMENTS

WORDPRESS: 0