HomeSport

Piotr Zieliński gra coraz mniej u nowego trenera Napoli Carlo Ancelottiego

Piotr Zieliński gra coraz mniej u nowego trenera Napoli Carlo Ancelottiego

Piotr Zieliński gra coraz mniej u nowego trenera Napoli Carlo Ancelottiego. Reprezentant Polski wciąż nie może dojść do porozumienia z klubem w sprawie nowego kontraktu. Pomocnik uważa, że szefowie Napoli chcą wpisać w umowie zbyt wysoką kwotę odstępnego.

 

Obecna kwota ewentualnego odstępnego wynosi 65 milionów euro. Napoli latem 2016 roku sprowadziło do siebie Piotra Zielińskiego, który miał również poważną ofertę z Liverpoolu. Klub chce zatrzymać Polaka na kolejne lata i negocjuje z nim kolejną umowę. W niej kwota odstępnego ma się zwiększyć. Z wspomnianych 65 mln euro do 150 mln – poinformował portal “CalcioNapoli24”.

 

Reprezentant Polski nie zgadza się na tak wysoką kwotę i chce ją zmniejszyć o 50 mln. “Zielu” nowy kontrakt z Napoli negocjuje już kilka tygodni. Klub jest zdecydowany, by zatrzymać u siebie pomocnika, o którego pyta coraz więcej klubów. Fanem talentu Piotra Zielińskiego jest Carlo Ancelotti, który w ostatnim meczu z Romą dał mu jednak tylko 15 minut gry. W starciu z PSG w Lidze Mistrzów zagrał tylko 35 minut.

 

To nie zmienia faktu, że klub chce dać Zielińskiemu podwyżkę. Polak miały zarabiać 2,8 mln euro rocznie. 24-latek ma obowiązującą umowę do czerwca 2021 r. W tym sezonie zagrał na razie 13 spotkań i strzelił dwa gole.

 

COMMENTS