HomeCiekawostki

Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Prokuratura prowadzi śledztwo ws. wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Piotr Woźniak-Starak wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Prokuratura prowadzi śledztwo ws. wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Piotr Woźniak-Starak, jeden z najbogatszych Polaków i znany producent filmowy, zaginął w niedzielę w nocy po przewróceniu się jego motorówki na jeziorze Kisajno na Mazurach. Płynąca z nim 27-letnia kobieta została odnaleziona na brzegu jeziora. Poszukiwania trwają od 18 sierpnia. We wtorek o godz. 21 zakończono poszukiwania, trzeci dzień poszukiwań nie przyniósł żadnych rezultatów. Dzisiaj po nocnej przerwie rozpoczęła się czwarta doba poszukiwań. W akcji wykorzystywany jest sonar, śmigłowce, a pod wodę schodzą płetwonurkowie. 

 

Prokuratura wszczęła śledztwo

 

Jak donosi Onet, dzisiaj rano Prokuratura Rejonowa w Giżycku wszczęła śledztwo ws. wypadku na jeziorze Kisajno. Śledztwo ma dotyczyć spowodowania wypadku w ruchu wodnym ze skutkiem prawdopodobnie śmiertelnym. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny nie informuje o szczegółach zdarzenia, jak i postępów w śledztwie. Prokuratura nie ujawnia także materiału dowodowego, zeznań świadków, jak i ich danych osobowych. Rzecznik wstrzymuje się także od komentowania doniesień medialnych. W środę popołudniu Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wydała komunikat. Na podstawie zebranego dotychczas materiału dowodowego wszczął śledztwo z art. 177§2kk – wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba prawdopodobnie poniosła śmierć. Z uwagi na wczesną fazę postępowania przygotowawczego, dla dobra prowadzonego śledztwa, nie jest możliwe podanie innych szczegółów sprawy

 

Czwarta doba poszukiwań. Piotr Woźniak-Starak zaginął bez śladu

 

Wciąż nie ma przełomu w poszukiwaniach milionera Piotra Woźniaka-Staraka, który w niedzielę wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Mężczyźnie towarzyszyła 27-letnia kobieta, której udało się pokonać ponad 100 metrów i dopłynąć do brzegu. Po Staraku ślad zaginął. W środę rano została wznowiona akcja poszukiwawcza. Do przeczesywania zróżnicowanego dna jeziora wykorzystywany jest specjalny sonar. Przeczesują je też płetwonurkowie. Z powietrza linię brzegową patrolują helikoptery. Jak podkreślają służby, poszukiwania będą prowadzone do skutku. Jak nieoficjalnie ustalił jednak Onet, poszukiwane jest ciało mężczyzny. Portal dotarł też do jednego ze świadków, który feralnej nocy był w rejonie, gdzie doszło do wypadku. Jak twierdzi rozmówca Onetu, o godz. 2 w nocy zauważył kręcącą się w kółko łódź motorową. Wewnątrz nie było ludzi. – Zwróciliśmy na nią uwagę, bo krążyła w kółko, zataczała ciasne kółka, w sposób jednostajny i równomierny. Nie podpłynęliśmy do niej, bo płynąc na wiosłach, zajęłoby nam to pewnie z 40 minut. Poza tym ta łódka stanowiła dla nas zagrożenie. Wioślarz zawiadomił jednak policję i po oddaleniu się z miejsca obserwował sytuację, aż do interwencji służb około godz. 4 nad ranem.

 

Trwa trzeci dzień poszukiwań Piotra Woźniaka-Staraka

 

Trwa trzeci dzień poszukiwań Piotra Woźniaka-Staraka. Akcja jest prowadzona od świtu do zmroku, rodzina także prowadzi swoje działania – mówi prokurator. Przy poszukiwaniach pracują policyjni wodniacy i strażacy. Dołączyć do nich mają służby ratunkowe z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Pomorskiego WOPR. To trudna akcja, bo jezioro Kisajno jest rozległe, głębokie i ma zróżnicowane dno. Akcja poszukiwawcza jest prowadzona z użyciem wszelkich adekwatnych środków. Jak tłumaczy policja, nie ma znaczenia kto zaginął, procedura jest taka sama.

 

Woźniak-Starak zaginął. W akcji płetwonurkowie

 

Jak podaje onet.pl do poszukiwań służby wykorzystują specjalny sonar, który jest opuszczany na linie do wody i bada dno jeziora. Nad linią brzegową kursują też śmigłowce, z których obserwowana jest linia brzegowa. Do akcji wkroczyli również płetwonurkowie. Jak nieoficjalnie dowiedział się onet powołując się na służby, obecnie poszukiwane jest ciało.

 

Piotr Woźniak-Starak zaginął nad jeziorem. Dryfująca motorówka

 

Około godziny 2:00 w nocy z 17 na 18 sierpnia motorówka podczas zakrętu przewróciła się. Płynęli nią Piotr Woźniak-Starak oraz 27-letnia kobieta. Oboje znaleźli się w wodzie. Kobieta dopłynęła do brzegu. Około godz. 04 dryfującą łódkę zauważyli rybacy i zgłosili ten fakt policji. – O godz. 4 nad ranem (w niedzielę – red.) otrzymaliśmy zgłoszenie, że motorówka pływa po jeziorze i może zakłócać spoczynek żeglarzy. Po przybyciu na miejsce policjanci z ratownikami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili, że na pokładzie dryfującej motorówki nie ma nikogo – powiedział mł. asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policji, którego cytuje Onet.pl. Na miejsce przebyli policjanci oraz ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Motorówka miała wyłączony silnik. W trakcie poszukiwań, na brzegu znaleziono kobietę. Była w dobrym stanie. Poszukiwania prowadzone m.in. z helikopterami oraz łodziami z sonarami zawieszono w niedzielę o godz. 21:00 z powodu zapadającego zmroku.

 

Wznowiono poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka

 

W poniedziałek wznowiono poszukiwania. O godz. 6 rano straż pożarna oraz policja powróciły na jezioro Kisajno, aby szukać Piotra Woźniaka-Staraka. W poszukiwaniach biorą udział strażacy, nurkowie oraz żołnierze, którzy przeczesują linię brzegową. Do działań dołączyć ma straż graniczna oraz śmigłowiec z Komendy Głównej Policji. Poszukiwania mają trwać do skutku. W sprawę zaangażowała się także prokuratura z Olsztyna.

 

Piotr Woźniak-Starak. Producent, filmowiec, biznesmen

 

Piotr Woźniak-Starak jest synem Anny Woźniak-Starak, byłej modelki Mody Polskiej i Gianniego Versace, właścicielki warszawskiej restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich. Jego ojczymem jest Jerzy Starak – biznesmen z branży farmaceutycznej. Piotr Woźniak-Starak ma 39 lat. To jeden z najbogatszym Polaków. Swoją kariera jako producent zaczął przy filmie Andrzeja Wajdy ,,Katyń”. Potem produkował takie słynne produkcje jak ,,Bogowie” czy ,,Big Love”. W 2016 roku poślubił znaną prezenterką filmową Agnieszką Woźniak-Starak (z domu Szulim).

 

aip Patryk Szklarz

COMMENTS