HomeCiekawostki

Piosenkarka Doda założyła fundację. Będzie nosić nazwę „Bumerang”

Piosenkarka Doda założyła fundację. Będzie nosić nazwę „Bumerang”

Doda poinformowała na swoim Instagramie, że założyła fundację. Będzie nosić nazwę „Bumerang”. 

„Kochani! Ruszam z fundacją, która będzie niosła prawną pomoc kobietom, na których mszczą się ich partnerzy. Kobietom, które nie mają pieniędzy ani układów takich jak oni. Kobietom, które chcą się w końcu uwolnić. Będziemy się wspierać w tej nierównej walce” – napisała. A jak będzie wyglądała szczegółowa działalność fundacji?

 

– Fundacja będzie piętnować ofensywne i wrogie działania przeciwko kobietom, często realizowane poza przestrzenią publiczną, mające wsparcie poprzez posiadane kontakty czy wpływy w różnych liczących się kręgach. Będziemy pokazywać, jak takie postępowania przeciwko słabszym i mniej zaradnym kobietom utrudniają im życie i funkcjonowanie, bo niejednokrotnie prowadzone są przy użyciu i wykorzystaniu instrumentów aparatu państwowego. Będziemy w sposób przejrzysty pokazywać patologie systemu prawnego, konflikty interesów i posiadane wpływy środowiskowe, które nie w sposób merytoryczny wspierają silniejszych, bo swoich! Takie zjawiska obserwujemy w przestrzeni publicznej, w systemie sprawiedliwości – powiedziała w rozmowie z “Plejadą”.

 

Doda zamieściła ostatnio „niedzielne pozdrowionka”. Dołączone do nich zostało zdjęcie imponującego dekoltu wokalistki. Nic dziwnego, że pojawiło się mnóstwo komentarzy typu: „Śliczna jak zawsze”.

Paweł Strzelecki aip

COMMENTS