12.8 C
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Piłkarze Lecha Poznań awansowali do fazy grupowej Ligi Europy. Legia Warszawa poniosła srmotoną porażkę

Piłkarze Lecha Poznań awansowali do fazy grupowej Ligi Europy.

Podopieczni trenera Dariusza Żurawia pokonali na wyjeździe w meczu 4. rundy eliminacji belgijski Royal Charleroi 2:1 (2:0). Goście prowadzili do przerwy po trafieniach Hiszpana Daniego Ramireza (34′) i Tymoteusza Puchacza (41′). Sześć minut po zmianie stron niemiecki sędzia Felix Zwayer podyktował rzut karny po faulu Słowaka Ľubomíra Šatki. Wykonywaną przez Irańczyka Kaveha Rezaeia „jedenastkę” obronił jednak Filip Bednarek. W 56. minucie jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Senegalczyk Mamadou Fall. Od 77. minuty Lech musiał radzić sobie w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Šatki.

Losowanie fazy grupowej Ligi Europy – w piątek o 13.00 w szwajcarskim Nyonie.

***

Piłkarze Legii Warszawa przegrali z azerskim Karabachem Agdam 0:3 (0:0) w meczu decydującej, 4. rundy eliminacji Ligi Europy.

Bramki zdobywali: Patrick Andrade z Wysp Zielonego Przylądka (50′), Francuz Abdellah Zoubir (62′) i Chorwat Filip Ozobić (70′).

Wcześniej do fazy grupowej tych rozgrywek awansował Lech Poznań. „Kolejorz” pokonał na wyjeździe belgijski Royal Charleroi 2:1 (2:0). Losowanie grup – w piątek o 13.00 w szwajcarskim Nyonie.