12.9 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Piłka nożna – Serie A: Gol Zielińskiego, zwycięstwo Empoli nad drużyną Błaszczykowskiego

Piłkarze Empoli wygrali z Fiorentiną 2:0 (1:0) w meczu 32. kolejki Serie A. W 88. minucie wynik ustalił Piotr Zieliński, dla którego był to czwarty gol w sezonie. Pierwszą bramkę strzelił Manuel Pucciarelli w 41. minucie.
Zieliński grał cały mecz w Empoli, Łukasz Skorupski z powodu urazu łokcia znalazł się poza meczową kadrą. To pierwsza absencja polskiego bramkarza, który od początku sezonu grał we wszystkich meczach. Jakub Błaszczykowski z Fiorentiny wszedł na boisko w 82. minucie.
Liderem jest Juventus Turyn – 76 pkt, drugie miejsce zajmuje Napoli – 67, a trzecie Roma – 63 pkt. Oba zespoły mają jeden rozegrany mecz mniej. Fiorentina jest piąta – 56 pkt, a Empoli jedenaste – 39 punktów.