12.7 C

Piłkarska ekstraklasa nie daje się nudzić kibicom

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy, Lech Poznań przegrał w niedzielę u siebie z Legią Warszawa 1:2 (0:0).

„Kolejorz” objął prowadzenie w 82. minucie po golu Tomasza Kędziory. Sześć minut później wyrównał Maciej Dąbrowski, a decydującą bramkę w 94. minucie zdobył Kasper Hamalainen.
W drugim niedzielnym spotkaniu Piast Gliwice zremisował z Lechią Gdańsk 1:1 (1:1). Gola dla Piasta strzelił w 10. minucie Aleksandar Sedlar, po dwóch minutach trafieniem dla Lechii odpowiedział Mario Maloca.
W tabeli prowadzi Jagiellonia Białystok, która zgromadziła 55 punkty. Druga jest Legia, tracąca do białostoczan punkt. Na trzecią pozycję z dorobkiem 50 punktów wskoczyła Lechia. Czwarty jest Lech – 49 punktów. W strefie spadkowej znajdują się Ruch Chorzów (30 pkt) i Górnik Łęczna (26 pkt).
W poniedziałek ostatnie spotkanie tej serii gier – o 18.00 Korona Kielce zmierzy się z Ruchem.