Piłka ręczna – Karol Bielecki o swojej przyszłości i potencjale reprezentacji Polski

Piłka ręczna – Karol Bielecki o swojej przyszłości i potencjale reprezentacji Polski

Jeden z najlepszych polskich piłkarzy ręcznych w historii, Karol Bielecki kilka miesięcy temu zakończył karierę. 36-latek na sportowej emeryturze nie zamierza jednak odpoczywać. “Po 20 latach ciężko wyobrazić sobie życie bez piłki ręcznej, ale przyszedł czas na zakończenie kariery. Patrzę optymistycznie w przyszłość. Dużo rzeczy ciekawych będę również robił” – mówi w rozmowie z Polskim Radiem Karol Bielecki. “Po części na pewno tak, choć mam też parę innych planów, które chcę realizować, ale na pewno zostanę. Ciężko byłoby całkiem zaprzestać kontaktu”.

Oprócz Bieleckiego, w ostatnich kilkudziesięciu miesiącach kariery zakończyli także inni czołowi polscy piłkarze ręczni, co odbija się na wynikach reprezentacji, która nie zakwalifikowała się na dwa z rzędu wielkie turnieje. “Kadra jest w fazie przebudowy. Nie doczekaliśmy się takiego czasu, kiedy naturalnie zawodnicy zostaliby wymienieni, a przychodziłyby nowe talenty. Trzeba pracować, by te talenty się pojawiały, by młodzież garnęła się do piłki ręcznej. Wówczas będziemy mieli z czego wybierać” – uważa Bielecki i dodaje “Myślę, że potrzeba czasu, by ci zawodnicy wchodzący do drużyny uwierzyli, że mogą wygrywać z najlepszymi i wówczas krok po kroku będą szli w górę, a wierzę, że jest na to potencjał”.

Jakie są najbliższe cele i marzenia Karola Bieleckiego? “Przede wszystkim wychowanie córki i syna, spokój rodziny; ale również praca z młodzieżą, aktywizowanie najmłodszych, by uprawiali sport, oderwali się od komputera, by naświetlać im jak się zdrowo odżywiać, jak żyć by spełniać marzenia, jak również kształtować ich charakter, by umiały radzić sobie z problemami”.
Karol Bielecki to trzykrotny medalista mistrzostw świata z reprezentacją Polski, w której rozegrał ponad 250 spotkań i rzucił niemal 1000 bramek. W klubowej karierze jego największym osiągnięciem był triumf w Lidze Mistrzów z Vive Kielce.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / AG

COMMENTS

WORDPRESS: 0