HomeSport

Piłka nożna. Redukcja zarobków u trenerów reprezentacji Polski.Boniek wystosował list do piłkarzy klubów ekstraklasy, I i II ligi

Piłka nożna. Redukcja zarobków u trenerów reprezentacji Polski.Boniek wystosował list do piłkarzy klubów ekstraklasy, I i II ligi

Trenerzy piłkarskich reprezentacji Polski do lipca będą pobierać niższe wynagrodzenie w celu odciążenia budżetu Polskiego Związku Piłki Nożnej w czasie pandemii koronawirusa. Informację potwierdził prezes PZPN Zbigniew Boniek w wypowiedzi dla jednego z portali internetowych.
Największe obniżki dotkną szkoleniowców z najwyższymi kontraktami. W tym gronie jest m.in. selekcjoner kadry seniorów Jerzy Brzęczek.
*
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek we wtorek wystosował list do zawodników klubów trzech najwyższych klas rozgrywkowych w kraju. Poprosił w nim o zrozumienie i odpowiedzialność w aktualnej sytuacji, związanej z pandemią koronawirusa.
“Musicie być w tej niełatwej sytuacji poważni i spokojni. Jednocześnie apeluję o zrozumienie trudnych czasów, jakie nadchodzą, a właściwie już nadeszły dla całego polskiego środowiska piłkarskiego. Nie dajcie się podzielić i nie ulegajcie demagogicznym podpowiedziom. Nerwy, niezadowolenie, prowokacje, kłótnie, histeria – to wszystko odrzućcie. Zamiast tego postawcie na jedność, zrozumienie i solidarność Waszego środowiska” – zaznaczył Boniek.
Prezes PZPN namawiał także do wzięcia odpowiedzialności za los klubów. “Stawiajcie na rozmowy, na dialog z mądrymi ludźmi, którzy mają pomysł na piłkarskie życie w tych czasach. Pokażcie kibicom, że dbacie o Wasz klub i jesteście gotowi na poświęcenia w tym – miejmy nadzieję – krótkim, aczkolwiek bolesnym momencie nie tylko dla piłki, ale i dla całego kraju”.
Również we wtorek Ekstraklasa S.A. zwróciła się do Polskiego Związku Piłki Nożnej o pilne przyjęcie przez zarząd Związku uchwały w sprawie zasad zmniejszenia wynagrodzeń zawodników. Rozwiązania w niej mają być analogiczne do przyjętych w piątek przez radę nadzorczą spółki w związku z pandemią koronawirusa.
Ekstraklasa z tym wnioskiem wystąpiła w imieniu szesnastu klubów uczestniczących w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Redakcja Sportowa PR / ma

COMMENTS