11 C

Piłka nożna – MŚ U20 – USA, Korea Płd. i Mali w ćwierćfinale

Reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej i Mali awansowały do ćwierćfinału rozgrywanych w naszym kraju piłkarskich mistrzostw świata do lat 20.

W 1/8 finału, Amerykanie pokonali w Bydgoszczy Francuzów 3:2 (1:1), choć do 74. minuty przegrywali 1:2. Wtedy bramkę – już drugą w tym spotkaniu – zdobył Sebastian Soto, a wynik w 83. minucie ustalił Justin Rennicks. Koreańczycy zwyciężyli w Lublinie Japonię 1:0 (0:0). Z kolei Mali w Bielsku-Białej po rzutach karnych wygrało z Argentyną. Po 90 minutach był remis 1:1 (0:0). W pierwszej minucie dogrywki Argentyńczycy objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Abdoulaye Diaby’ego. Wyrównał w doliczonym czasie dogrywki Boubacar Konte, a w serii jedenastek zespół z Afryki triumfował 5:4.

Następnym rywalem Stanów Zjednoczonych będzie Ekwador, Korei – Senegal, a Mali – Włochy. Inną parę ćwierćfinałową utworzą Kolumbia i Ukraina. Mecze odbędą się w piątek i sobotę.