13.5 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Piłka nożna – LM – grupa E: Kontuzja Szczęsnego, remis Romy – wyniki

AS Roma zremisowała z Barceloną 1:1 (1:1) w pierwszej kolejce grupy E piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wojciech Szczęsny grał do 50. minuty. Polski bramkarz Romy doznał kontuzji dłoni.
W drugim spotkaniu Bayer Leverkusen nie dał szans białoruskiemu BATE Borysów zwyciężając 4:1 (1:1)

Wyniki meczów 1. kolejki grupy E:

Bayer Leverkusen – BATE Borysów 4:1 (1:1) – Mehmedi (4), Calhanoglu 2 (47, 75 – karny), Hernandez (59) – Milunovic (13)
AS Roma – FC Barcelona 1:1 (1:1) – Florenzi (31) – Suarez (21)

Piłkarze Arsenalu Londyn przegrali w Zagrzebiu z Dinamem 1:2 (0:1) w meczu pierwszej kolejki grupy F Ligi Mistrzów.
W drugim spotkaniu Bayern Monachium nie dał szans Olympiakosowi zwyciężając w Pireusie 3:0 (0:0). Robert Lewandowski nie strzelił gola i został zmieniony w 59. minucie.

Wyniki meczów 1. kolejki grupy F:

Dinamo Zagrzeb – Arsenal Londyn 2:1 (1:0) – Oxlade-Chamberlain (24 – samob.), Fernandes (58) – Walcott (79)
Olympiakos Pireus – Bayern Monachium 0:3 (0:0) – Mueller 2 (52, 90 – karny), Goetze (89)

Chelsea Londyn wygrała z Maccabi Tel Awiw 4:0 (2:0) w pierwszej kolejce grupy G piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Punkty na inaugurację straciło FC Porto remisując w Kijowie z Dynamem 2:2 (1:1). Łukasz Teodorczyk nie znalazł się w kadrze meczowej Dynama.

Wyniki 1. kolejki grupy G:

Chelsea Londyn – Maccabi Tel Awiw 4:0 (2:0) – Willian (15), Oscar (45 – karny), Costa (59), Fabregas (79)
Dynamo Kijów – FC Porto 2:2 (1:1) – Gusiew (20), Bujalski (89) – Aboubakar 2 (23, 81)

Valencia niespodziewanie straciła punkty w pierwszej kolejce piłkarskiej ligi Mistrzów. Hiszpanie przegrali na własnym boisku z Zenitem Sankt Petersburg 2:3 (0:2).
W drugim spotkaniu grupy H belgijski Gent zremisował z Lyonem 1:1 (0:0)

Wyniki meczów 1. kolejki grupy H:

KAA Gent – Olympique Lyon 1:1 (0:0) – Milicevic (68) – Jallet (58)
Valencia CF – Zenit St. Petersburg 2:3 (0:2) – Cancelo (55), Gomes (73) – Hulk 2 (9, 45), Witsel (76)